HAKKIMIZDA

Aksay Enerji olarak, güneş enerjisi sektöründe; mühendislik, proje, onay, saha uygulama, çatı uygulama, tarımsal sulama uygulamaları, güneş enerjili aydınlatma uygulamalarında, şebeke bağlantısız (off-grid) sistemlerde ve tüm şebeke bağlantılı sistemlerde (on-grid) hizmet vermekteyiz. Türkiye ve Orta Doğu'da yer aldığımız küçük,orta ve büyük ölçekli güneş enerji santrali projelerini, kalite ve süreklillik ile tamamlayarak güneş enerji sektöründe ülkemizin önde gelen firmaları arasında yerimizi almış bulunmaktayız. Güneş enerji sektöründe sürekli değişen ve gelişen teknolojiye ayak uyduran uzman kadromuz ile, tüm mühendislik ve fizibilite çalışmalarını kendi bünyemizde tamamlayarak müşterilerimize güneş enerjisi ile elektrik üretiminde anahtar teslim projeler sunuyoruz. 

Neler Yapıyoruz?

Proje & Tasarım 

Şebeke bağlantılı (on-grid) güneş enerji santrallerinde lisanssız elektrik üretimi başvurusu için gerekli olan tüm tek hat, elektrik ve statik projeleri firmamız bünyesinde tecrübeli mühendisler tarafından hazırlanmaktadır. Çatı ve Saha uygulamarında; AEROTOOL ve PVGIS gibi bilgisayar destekli programlarda simulasyon yapılarak optimum panel sayısı ve panel açısı hesaplanarak yatırımın en kısa sürede amortismanı sağlanmaktadır. Her sahaya özgün proje tasarlayan ekibimiz, sektörün aksine standart proje kullanmamaktadır. Güneş panellerinin çatı mekanik montajı statik projeye tabidir. Panelin çatı üzerinde oluşturacağı rüzgar yükü ve ağırlık hesaplamaları uzman mühendis kadromuz tarafından yapılmakta, riskli ve taşıyamayacak derecede olan yapıların sağlamlaştırma projeleri de mühendislerimiz tarafından hazırlanmaktadır. 

Çağrı Mektubu & Bağlantı Anlaşması 

Lisanssız elektrik üretim santrallerinin başvurusunda, uzman mühendis ekibimiz ile yatırımcılarımıza A'dan Z'ye hizmet vermekteyiz. Çağrı mektubunun geliştirme aşamasında çatı (5-1-c) ve arazi (5-1-h) başvurularında gerekli olan tüm evrakları ilgili dağıtım firmasının istediği standartlarda hazırlayarak projeyi en hızlı şekilde ilerletmek önceliğimizdir. Çağrı mektubu sonrası, projelerin onaylatılması ve sonrasında bağlantı anlaşmasının yapılması ile projenin gerçekleştirilmesinde önemli bir aşama olan ilk adımlar ekibimiz tarafından tamamlanır.

Malzeme Tedarik 

Taşıyıcı Konstrüksiyon 

Aksay Enerji, çatı konstrüksiyon üretim ve projelendirme alanında Avrupa'nın büyük firmalarından olan AEROCOMPACT firmasının Türkiye satış distribütörlüğünü yapmaktadır. Düz beton çatı, membran çatı, trapez çatı, kiremit çatı ve sandviç panel çatıda patentli ürünleri ile sektöre yön veren AEROCOMPACT modelleri ile sadece ürün değil, tüm yatırımcılara ve EPC firmalarına çözüm sağlıyoruz. Stoktan teslim AEROCOMPACT ürünleri ile, GES projelerinizi yüksek mühendislik hizmeti sağlayarak en kısa sürede hayata geçiriyoruz. 

lnvertör

Aksay Enerji, dünyada en çok tercih edilen ilk üç invertör firması arasında yer alan GROWATT invertörlerinin Türkiye distribütörü Form Elektrik'in yetkili satıcılığını yapmaktadır. On-grid ve Hybrid invertörlerde güçlü stok ve yaygın servis ağı ile rakiplerinden ayrılan GROWATT invertörleri ile diğer markalarda opsiyonel olarak sunulan tüm özellikler GROWATT ile yatırımcılara standart olarak sunulmaktadır.